İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İKÇÜ’nün Başarılı İnşaatçılarına Rektör Köse’den Tebrik

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, geleceğin inşaat mühendislerinin deprem bilinciyle yetişmesini hedefleyen Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nda İKÇÜ’yü başarıyla temsil ederek ikinciliği kazanan İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerini ağırladı.

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerini tebrik eden Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, Prof. Dr. Mehmet Sorgun’un koordinatörlüğünde, Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Toğay ve Arş. Gör. Ali Alper Saylan danışmanlığında yarışmaya katılan İKÇÜ’nün başarılı genç mühendis adayları Ercan Kurkut, Gökhan Köse, Batuhan Samsun, Ayşe Betül Yılmaz’a başarı belgesi takdim etti.

21 takım arasından gelen başarının ödüllendirildiği buluşmada, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Akbulut, Prof. Dr. Yasin Bulduklu ile Genel Sekreter Nurettin Memur da gençleri tebrik etti.

Üniversite–Toplum Etkileşimini Arttıran Projeler Peşindeyiz

İKÇÜ’nün üniversite-şehir, üniversite–toplum etkileşimini daha ileri noktalara taşıyacak toplumun ihtiyaçlarına duyarlı akademik çalışmalara imza attığını kaydeden Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, bu kapsamda tüm öğretim üyesi ve öğrencilere daima destek verdiklerini kaydetti.

Depreme Dayanıklı Bina Bilincini Oluşturmalıyız

“Depremleri önlemek mümkün değil ancak tedbir almak mümkün” diyerek özelikle inşaat mühendisliği alanına önemli görevler düştüğünü vurgulayan Rektör Prof. Dr. Köse, İzmir’in bu noktada ekstra önlemler alması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Köse, “Bölgemiz deprem kuşağında. İzmir olarak bunu 30 Ekim 2020'de yaşadığımız büyük deprem ile çok acı bir şekilde tecrübe ettik. Devletimiz depremin yaralarını hızlı bir şekilde sardı. Ama artık yeni binaların depreme dayanıklı olarak yapılması zaruret teşkil ediyor. Depremden sonra en az düzeyde hasar alan can güvenliğini sağlayacak şekilde binaların yapılması mühendislerimizin sorumluluğunda. Bu noktada deprem ile depreme dayanıklı bina bilincini oluşturmak açısından bu tarz yarışmalara gençlerimizin iştirakine büyük önem vermekteyiz. Genç inşaat mühendisi adaylarımız üniversite boyunca edindiği teorik bilgileri de bu yarışmalar sayesinde pratiğe dönüştürmektedir. Başta başarılarıyla İKÇÜ’yü gururlandıran sevgili öğrencilerimizi ve bilgileriyle öğrencilerimizi yönlendiren emeği geçen tüm hocalarımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından gençler, başarı belgelerini Rektör Köse’nin elinden aldı.

 

İlgili Resimler


Menüyü Kapat