İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İİBF’de Mezuniyet Heyecanı

İktisat, İşletme, Maliye, Sağlık Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler bölümlerinde lisans eğitimlerini tamamlayan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları meslek hayatına uğurlandı.
Mezun yakınlarının alkışları eşliğinde  kortej yürüyüşü ile salona giren İİBF’nin başarılı mezunları için yapılan törene, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevtap Ünal ev sahipliği yaptı. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muhsin Akbaş, Prof. Dr. Yasin Bulduklu, Prof. Dr. Süleyman Akbulut ve öğretim elemanları gençlerin mezuniyet coşkusuna ortak oldu. 

Başarı Severek Yapılan Her İşin Sonucunda Gelecektir 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Akbaş, kendi alanlarında yaptıkları önemli ulusal ve uluslararası yayınlar, yer aldıkları seminerler, paneller, çalıştaylar, konferanslar, uygulama ve araştırma merkezlerindeki, sivil toplum kuruluşlarındaki faaliyetler ile İKÇÜ İİBF’nin her biri çok değerli akademisyenleri bünyesinde barındırdığına dikkat çekti. 

Başarılı bir eğitim sürecini dolu dolu tamamlayan mezunları tebrik eden Prof. Dr. Akbaş, “Lisans öğreniminiz boyunca edindiğiniz bilgi ve beceriler ile “iktisatçı”, “İşletmeci”, “Maliyeci”, “Sağlık Yöneticisi”, Siyaset Bilimci”, “Kamu Yöneticisi”, “uluslararası ilişkiler uzmanı”, “uluslararası ticaret işletmecisi” kimliğinizle yetişmiş birer nitelikli insan olarak milletimizin her zaman yanında olacağınıza güvenimiz tam. Aslında meslek arasında bir üstünlük sıralaması yapmak pek doğru olmasa gerek. Asıl önemli olan kişinin ne olursa olsun mesleğini severek yapmasıdır. Başarı severek yapılan her işin sonucunda gelecektir. Alanınızda başarılı ve verimli olmak için üniversitenizdeki eğitiminizde edindiğiniz çalışma disiplinini koruyarak çok ve sıkı çalışmaya devam etmeniz yararınıza olacaktır.  Gençlerimizin başarılarında en büyük payı olan ailelerini, daha sonra da çok değerli hocalarımızı tebrik ediyorum. Zorlu süreçleri aşarak bölümlerini başarıyla tamamlayan ve mezun olan öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Gençler İçin Hayallerimiz ve Beklentilerimizin Sınırı Yok 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevtap Ünal, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde ilk mezunlarını verdikleri heyecanla aynı mutluluğu ve gururu yaşadıklarını söyledi. 800’den fazla İKÇÜ’lüyü sektöre uğurladıklarını ifade eden Dekan Prof. Dr. Sevtap Ünal, “Geleceğimizin teminatı ve aydınlık yarınlarımızın mimarı gençlerimizi yeni başlangıçlara uğurlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ekonomiye yön veren girişimciler, ulusal ve uluslararası arenada yer alacak rekabetçi bireyler yetiştirmeyi hedefleyen vizyonumuz doğrultusunda çağın gereklerine uygun bilgi, beceri ve yetkinlikler ile donatılmanız için akademik ve idari kadromuz ile seferber olduk. Güzel günlerimiz kadar COVİD-19 pandemisi gibi zorluklarla sınandığımız günlerimiz de oldu. Sizleri dış dünyaya hazırlamak için öğretim içeriklerimizi ve ölçüm yöntemlerimizi güncelledik. Sertifika programları, staj ve işbaşı uygulamalı eğitim, yurtdışı eğitim fırsatlarından yararlanmanız için adımlar attık, atmaya devam edeceğiz. Geleceğimiz olan siz gençler için hayallerimiz ve beklentilerimizin sınırı yok. Başta ülkemiz olmak üzere insanlığın ve dünyamızın size ihtiyacı var” dedi.

Vatanınıza ve İnsanlığa Faydalı Bireyler Olun

Mezun takip sistemiyle her daim gençlerin yanında yer almaya devam edeceklerini belirten Dekan Prof. Dr. Ünal, “Üniversiteniz bundan sonraki hayatınızda da yanınızda olacak, en büyük destekçiniz olacaktır, bunu sakın unutmayın. Mezun takip sistemimiz vasıtasıyla sizlere ulaşmaya ve sizlerin yeni nesillere ulaşmasını mümkün kılacağız. Vatanınıza ve insanlığa faydalı bireyler olun. Aileniz başta olmak üzere hepimizin gurur kaynağı olun. Her ayrılıkta olduğu gibi duygu yüklü anlar yaşadığımız bu anlamlı günde, bizlere katıldığınız ve sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve tüm Kâtip Çelebi Ailesi adına herkese teşekkür ediyor, hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” şeklinde konuştu. 

Sıralarda ve Amfilerde Geçirdiğimiz Zamanları Unutmayacağız
Fakülte kütüğüne plaket çakarak, duygularını paylaşan fakülte birincisi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Mustafa Anıl Kayı, İKÇÜ’de edindikleri dostlukları unutmayacaklarını ifade ederek; bölümünden beklentilerinin çok ötesinde bir donanımla mezun olduğunu söyledi. Kayı, “Bölümüm bana beklentilerimin ötesinde bir fikir havuzu sunmakla kalmayıp, dünyaya bakışımı da daha derin ve daha anlamlı hale getirdi. Bu süreçte bana katkı sağlayan tüm uluslararası ilişkiler bölümü hocalarıma ve ders veren diğer bölümlerden hocalarıma çok teşekkür ederim. Sıralarda ve amfilerde değerli hocalarımızla geçirdiğimiz zamanı unutmayacağız” şeklinde duygularını paylaştı. 

Fakülte İlk Üçü Uluslararası İlişkiler Bölümünden

Fakültenin en yüksek derecelerini alan Mustafa Anıl Kayı, ikinci Ahmad Faisal Safi ile üçüncü sırada yer alan Melihcan Özdoğan başarı mutluluğunu, Uluslararası İlişkiler bölümü hocalarının elinden aldıkları plaketlerle paylaştı. 
Dereceye giren öğrencilere ve mezunlara belgeleri bölüm hocaları tarafından takdim edilen törende, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları hep birden keplerini havaya atarak İKÇÜ’ye veda etti.

Menüyü Kapat